Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu web sayfalarının içeriğinin Google, Yandex gibi arama motorları tarafından algılanabilir ve arama sonuçlarında etkili olabilmesi için yapılan bir çalışmadır.

İnternet kullanıcıları bir çok bilgiye arama motorları üzerinden ulaşma arayışındadır. Günümüzde en etkili reklam aracı internet olmuş durumdayken, bir çok firmanın web sayfası arama motoru sonuçlarında listelenmemektedir. Web sayfasında yer alan bilgiler veya tasarım her ne kadar düzgün görünsede yeriniz ilk sıra/sayfa olmayabilir. Arama motorlarında istediğiniz kelimelerde üst sıralarda yer almak, rakiplerinizden bir adım önde olmak için; doğru içeriklerle, doğru anahtar kelimelerin seçilmesi ve bazı durumlarda web sayfanızda da ufak değişiklikler yapılması gerekmektedir.

Bilinmesi gereken en önemli şey ise; yapılan hiç bir çalışmanın arama sonuçlarında birinci sıra/sayfada çıkacağı anlamına gelmeyecektir. Arama motorlarının sonuçları hangi kriterlere göre öncelik verdiği tam olarak bilinmemektedir. Yapılan araştırmalarar ve kaynaklarla doğrulanmış yüzün üzerinde kriterin olduğu bilinmektedir.

Sizde bu konuda bilgi sahibi olmak yada web sayfanız için çalışma yapmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.