E-Ticaret Sistemleri

Elektronik Ticaret sistemleri,  günümüzde yaygın olarak kullanılan en etkili satış stratejileri arasına girmeyi başarmıştır.
Pozitif Ajans, E-Ticaret sistemlerinde kendi altyapı, yazılım ve iş gücünü kullanarak sektörün önde gelen firmaları arasında yerini almıştır.

E-Ticaret Yazılımının Güvenliği
SSL (Security Server Licence) Sertifikası sayesinde sitenizden yapılan bilgi trafiği farklı bir hat üzerinden sağlanmakta ve bu bilgilerin dış kullanıcılar tarafından hiç bir şekilde görünmemesini sağlamaktadır. Bankalar site için Sanal Pos hizmeti vermek için SSL Sertifikasının alınmasını zorunlu tutmaktadırlar.

E-Ticaret Yazılımının Kullanışlı Olması
İnternet üzerinden alışveriş yapmak isteyen her kullanıcı uzman bir internet kullanıcı olmak zorunda değildir. Amatör kullanıcılar da sizin müşteriniz olabilir. İşte bu aşamada sitenin kullanışlı ve amatör kullanıcılar tarafından bile kolayca alışveriş yapılabilir bir yapıya uygun olmalıdır.

E-Ticaretin Size Sağlacağı Faydalar;
► Yılın 365 günü, günün 24 saati sipariş alabilme olanağı.
► Aracı olmadan, doğrudan müşteriye ulaşabilme olanağı
► Web sitenizdeki geri bildirim sistemiyle müşteri istek ve taleplerini yakından izleyebilme şansı
► Kendi yerel pazarınızla yetinmeyip, başka kentlerdeki ve yurtdışındaki pazarlara da açılabilme, rekabet gücü elde edebilme şansı. Büyük firmaların sahip olduğu ihracat olanaklarından küçük firmalarında yararlanabilme şansı.
► Pazarlama faaliyetleri için gereken personel, zaman ve araç maliyetlerini minimuma indirebilme ve böylece etkin tasarruf ve verimlilik avantajı sağlayabilme olanağı. Müşteri yönünden alışverişte zaman, mekan gibi zorunlulukların ortadan kalkması. Ayrıca alışveriş sürecinin uzamadan kolayca tamamlanması.